Kõik uudised

Suurim võlausaldaja vaidlustas T1 saneerimismenetluse edasise käigu 

Pressiteade

Kaubanduskeskuse T1 Mall of Tallinn suurim võlausaldaja Lintgen teatas, et esitas Tallinna Ringkonnakohtule määruskaebuse, millega vaidlustab Harju Maakohtu 12. juuni 2020 otsuse ekspertiisi läbiviimisest T1 saneerimiskavale.

Lintgen märgib kaebuses, et AS Tallinna Moekombinaat (TMK) saneerimiskava hääletati võlausaldajate poolt maha suure häälteenamusega ja menetlusega edasiminekuks ei ole TMK puhul täidetud tervet rida juriidilisi eeltingimusi, ilma milleta ekspertmenetlust läbi viia ei saa.

Lintgen toob saneerimismenetluse algust ning COVID-19 lainet. Samuti ei ole TMK oluline tööandja. Ka ettevõvaidlustuses esile, et TMK on olnud kaua aega püsivalt maksejõuetu ning seda tunduvalt enne tte võlausaldajate rühmadesse jaotamine oli tehtud valesti, mis moonutas hääletustulemusi. Eelneva põhjal tuleb saneerimismenetlus lõpetada, teatas Lintgen.

“Kui TMK-d ei peeta alaliselt maksejõuetuks, siis mis ettevõtet saaks veel üldse maksejõuetuks kuulutada,” ütles Lintgeni esindav vandeadvokaat Toomas Vaher. ”TMK pole suutnud teha olulisi makseid võlausaldajatele alates 2019. a septembrist ja tema varad ei kata kohustusi mitmekümne miljoni euro ulatuses. Samuti pole TMK oma 6-7 töötajaga oluline ettevõtja, keda peaks kreeditoride kulul päästma. Kaubanduskeskus jääb avatuks ka pankroti puhul.“

Lintgeni vaidlustus märgib, et TMK saneerimisplaan on välja töötatud vaid T1 omanike huve silmas pidades, kuna sellega kärbitakse vastu võlausaldajate tahet nende nõudeid, mille tasumise kohustuse on keskuse omanikud varem võtnud. Ühtlasi lubaks saneerimisplaan jääda TMK-l sajaprotsendiliselt T1 omanikuks, ilma selge plaanita, kuidas keskus ümber kujundada. TMK ei ole senimaani keskuse haldamisega hakkama saanud ning saneerimisprotsessi eesmärk on vaid pankroti edasilükkamine.

T1 üleminek uuele omanikule, kellel on oskusi ja ressursse investeerida ning keskust arendada, toob kasu rentnikele, külastajatele ja kohalikule kogukonnale. Lintgen teeb kõik mis vajalik selle tulemuse saavutamiseks ning tegutseb pühendunult T1, selle rentnike ja koostööpartnerite nimel. Lintgen töötab praegu välja keskuse ümberkujundamise plaani.

Lintgen Adjacent Investments S.à r.l. (Lintgen) on Sixth Street Partnersiga seotud ettevõte, mis finantseeris T1 ehitamist 2016. aastal ning on keskuse suurim võlausaldaja.