Kõik uudised

Kaubanduskinnisvara ekspert Jaan Lott liitub T1 tulevikuplaani koostava Sixth Street Partnersi tiimiga 

Pressiteade

Kogenud kaubanduskinnisvara ekspert Jaan Lott liitub välise sõltumatu nõustajana kaubanduskeskuse T1 Mall of Tallinn (T1) investori Sixth Street Partners meeskonnaga, et aidata välja töötada T1 edasist tegevusplaani.

Lott on valdkonna tunnustatud juht, kes on alates 1999. aastast teinud koostööd Eesti suurima kaubanduskinnisvara arendaja Astri Grupiga, tegeledes grupi arendusprojektide ning partnersuhetega.

Lott on juhtinud Eesti kolme suurima kaubanduskeskuse sekka kuuluvat Tartu Lõunakeskust ning, peale esialgse arenduse pankrotistumist, Astri Grupi käe all edukalt käivitunud Pärnu Keskust. Ta on koostanud ka uuenenud Balti Jaama Turu kontseptsiooni. Turu puhul kohandas Astri Grupp Eesti oludele Londoni Camdeni turul end edukalt tõestanud ärimudeli, tänu millele kujunes Balti Jaama Turust äärmiselt populaarne koht, ligi 5 miljoni külastajaga juba esimesel tegevusaastal.

”Jaan on äärmiselt vajalik täiendus meie tiimile, mis tegeleb T1 ümberkujundamise plaaniga, kuna ta tunneb väga hästi kohalikku turgu ning tal on suurepärane kogemus kaubandus- ning segakasutusega pindade edukal arendamisel Eestis,” ütles Markus Gloël Sixth Street Partnersist.

”Jaan on tõestanud end eksperdina, kes on vedanud eri otstarbega kinnisvara arendamise ja uuendamise projekte ning ta oskab hästi ühendada avalikkuse ootusi kaubanduslike vajadustega, seda kõiki kogukonna huvisid arvestades. Kuigi ülesanne pole kergete killast, jääme T1 tuleviku osas optimistideks, kui jõuame ühes õige tiimiga sobiva plaanini,” ütles Nils Albert Sixth Street Partnersist.

”Kuna minu kireks on luua ja arendada kaubandus- ja ärikeskkondi, siis on mul hea meel liituda T1 tulevikku planeeriva Sixth Street Partnersi tiimiga. Kuigi keskuse olukord on praegu keeruline, on T1-l õigetes kätes kindlasti suur potentsiaal. Tegu on keskusega, mis suudab täita erinevaid funktsioone, muutuda ning kohanduda kogukonna ootuste ja vajadustega. Usun ka, et Ülemiste Keskusega konkureerimise asemel peaks T1 otsima sellega sünergiat, et luua Eesti kõige atraktiivsem ärikeskkond,” ütles Jaan Lott.

Lott liitub välise sõltumatu nõustajana Sixth Streeti tiimiga, mis töötab välja T1 muutmiskava.

Sixth Street soovib T1 näha eduka multifunktsionaalse äri- ja meelelahutuskeskusena. Sixth Streeti arvates on T1 ümbersünd võimalik, kuid keskus vajab selleks üle 10 miljoni euro investeeringuid.

Sixth Street Partners:

Sixth Street Partners haldab USA-s ja Lääne-Euroopas pensionifondide ja pensionäride varasid mahus 34 miljardit USA dollarit. Tütarettevõtte Lintgen Adjacent Investments S.à r.l kaudu finantseeris Sixth Street Partners T1 ehitamist 2016. aastal ning on T1 omanikfirma AS Tallinna Moekombinaat suurim võlausaldaja